0917 128 348
15 rokov skúseností
Biomasa

Biomasa

 

 

 

Odporúčame kvalitné slovenské eko palivo LES.

 

 

Biomasa predstavuje veľký potenciál obnoviteľnej energie. Biomasou rozumieme materiály rastlinného a živočíšneho pôvodu, ktoré sa dajú priemyselne a energeticky využiť. Ide nielen o pestované rastliny, ale aj o druhotné suroviny, ako napríklad recyklovaný, drevený odpad (drevené pelety, drevená kôra a štiepka). Spracovaním biomasy môžeme vyrábať teplo, elektrinu, plynné a tekuté palivá pre dopravu.

 

 

 

 

Najväčšie výhody biomasy:

 

 

Nízke a stabilné ceny

Biomasu netreba dovážať a jej cena nezávisí od monopolného dodávateľa, ani od vývoja cien na medzinárodnom trhu. Je lacnejšia ako iné druhy paliva a z dlhodobého hľadiska sa nepočíta s mimoriadnym kolísaním cien.

 

 

Dorastajúci zdroj energie

Biomasa je dorastajúcim zdrojom energie. Vzhľadom na potenciál lesného hospodárstva na Slovenku sa nemusíte obávať problémov so zásobovaním.

 

 

Ekologické palivo

Pri spaľovaní biomasy sa uvoľní do ovzdušia len toľko CO2, koľko prijala rastlina počas rastu, preto biomasa nepoškodzuje ovzdušie tak, ako napríklad vykurovanie plynom.

 

 

Vysoká výhrevnosť

Biomasa (najmä drevené pelety) ponúka vysokú výhrevnosť, s nízkym obsahom vlhkosti a popola, čo z nej robí výkonnýz zdroj energie.

 

 

Široké využitie

Biomasa má široké využitie. Môže sa použiť ako palivo na vykurovanie v kotloch, kachliach, peciach, krboch.

 

 

 

Objednajte si obhliadku.

  0917 128 348

Kontaktujte nás

Meno:
Mesto / obec: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Potrebujem vyriešiť: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia