0917 128 348
15 rokov skúseností
Vykurovanie

Vykurovanie

 

Existuje viacero možností vykurovania. Výber toho najvhodnejšieho riešenia závisí od viacerých faktorov. Medzi tie najdôležitejšie patria:

 

 

  • Tepelnotechnické vlastnosti domu

Treba zvážiť tepelné straty domu (či sú vymenené okná,  či je dom zateplený) a jeho pasívne tepelné zisky (závisia od orientácie domu na svetové strany, od plochy a kvality okenných výplní a klimatickej oblasti, v ktorej sa dom nachádza). Výber vhodného typu vykurovania závisí aj od typu koncového zariadenia vykurovacej sústavy, či uprednostňujete radiátory, podlahové vykurovanie apd.

 

 

  • Účel vykurovacieho zariadenia

Dôležité je, zamyslieť sa aj nad tým, na čo všetko bude navrhované zariadenie slúžiť. Či ho chcete využiť len na kúrenie, alebo aj na ohrev vody, prípadne chladenie a podľa toho si vybrať vhodný typ zariadenia.

 

 

  • Palivo

Palivá môžu byť pevné, kvapalné a plynné. Okrem toho môžete využiť na kúrenie aj elektrinu alebo energiu zo slnka. Z hľadiska obsluhy je dobré zvážiť, aký komfort požadujete, či ste prístupný aj tuhým palivám, ktoré si vyžadujú prípravu a skladovanie ako napr. pri kúrení drevom, alebo chcete mať vykurovanie bez starostí a necháte to na ústredné kúrenie.   

 

 

  • Výška investície

Dnes je na trhu široká ponuka cenovo prístupných zariadení. Môžete si vybrať nižšiu investíciu do zariadenia na spaľovanie fosílnych palív alebo drahšie riešenia vo forme obnoviteľných zdrojoch energie, ako sú tepelné čerpadlá, solárne kolektory. Ich výhodou je návratnosť investície a nižšie prevádzkové náklady.

 

 

  •  Ekologické hľadisko

Ak máte ekologické cítenie, pri výbere vykurovacieho systému berte do úvahy aj dopad na životné prostredie.  Existuje viacero systémov, ktoré sú efektívne aj ekologicky priateľské.

 


Ak chcete znížiť prevádzkové náklady na kúrenie, odporúča sa využiť kombinácia viacerých tepelných zdrojov. Ak väčšiu časť roka využijete na kúrenie tepelné čerpadlo alebo slnečný kolektor a len v najstudenších mesiacoch prikúrite elektrinou alebo plynom, úspory na prevádzke budú značné. Počiatočná investícia je síce vyššia, no z dlhodobého hľadiska sa oplatí a vie sa vám vrátiť v priebehu niekoľkých rokov.

 

 

Ak hľadáte vhodný typ vykurovania využite našu bezplatnú obhliadku. Poradíme vám najvhodnejšie riešenie, prípadne navrhneme a zrealizujeme celý projekt tak, aby ste boli spokojní.

 

 

Objednajte si obhliadku.

  0917 128 348

Kontaktujte nás

Meno:
Mesto / obec: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Potrebujem vyriešiť: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia