0917 128 348
15 rokov skúseností
Dotácie bez starostí

Zvažujete obnoviteľné zdroje energie?

 

Obnoviteľné zdroje energie sa dnes stávajú novým trendom šetrenia energie v domácnostiach. Súvisí to s tým, že ceny plynu a elektriny rastú a ľudia hľadajú iné formy vykurovania. Obnoviteľné zdroje energie prinášajú ekologický a lacný spôsob využitia energie zo slnka. Výhodou je, že prevádzkové náklady na solárne systémy sú minimálne.

 

Skôr, ako sa rozhodnete pre obnoviteľné zdroje energie, odporúčame zvážiť:

  • výšku usporených nákladov na energiu (závisia od  cien energie súčasného vykurovania, od spotrebovanej vody/tepla, ročnej spotreby tepla využitím solárnych systémov)
  • životnosť solárneho systému (pohybuje sa v rozmedzí 25 – 30 rokov)
  • obstarávacie náklady celého solárneho systému vrátane inštalácie  (pohybujú sa od 2000 € do 4000 €)

 

Modelový príklad výpočtu výšky úspor

4 členná rodina spotrebuje cca 200 l teplej vody  denne. Zakúpi si solárny systém za 2500 eur. Výška dotácie od štátu bude okolo 1 000 €, vlastná investícia je 1500 eur.

 

Keďže solárny systém sa využíva predovšetkým ako doplnkový zdroj k už existujúcemu zdroju energie, ako sú zemný plyn alebo elektrina, s úsporou nákladov by to vyzeralo takto:

 

  • V prípade ohrevu vody plynovým kotlom, domácnosť ročne spotrebuje 366 m³ zemného plynu, za čo zaplatí cca 219 €. Po inštalácii solárneho systému jej náklady klesnú na 110 €.

 

 

Úspora nákladov pri kombinácií zemný plyn/solárny kolektor predstavuje 109 €.

 

  • V prípade ohrevu vody elektrickým bojlerom, domácnosť ročne spotrebuje 4 664 kWh elektriny, čo by ju stálo cca 398 €. Po inštalácii solárneho systému v tomto prípade náklady klesnú na 199 €.

 

Úspora nákladov pri kombinácií elektrina/solárny kolektor predstavuje 199 €.

 

 

Návratnosť investície je pri uvedených alternatívach je 7-10 rokov.

Životnosť moderných systémov je zhruba 25 až 30 rokov.

 

 

 

 

Na obnoviteľné zdroje energie môžete získať aj dotácie od štátu, čím sa znižuje prvotná investícia. S vybavením dotácií vám radi pomôžeme. Sme súčasťou národného projektu Zelená domácnostiam, takže sa na nás môžete spoľahnúť pri inštalácií obnoviteľných zdrojov energie, ako sú tepelné čerpadlá, kotle na biomasu alebo slnečné kolektory.

 

 

Projekt Zelená domácnostiam je naplánovaný do roku 2019 a viac o ňom sa môžete dozvedieť na stránke http://zelenadomacnostiam.sk.

 

Vzhľadom na naše skúsenosti s inštaláciou solárnych panelov, odporúčame zariadenie od slovenského výrobcu Thermosolar - Žiar nad Hronom, ktorá vám dodá kvalitné a cenovo prijateľné solárne panely.  

 

V prípade, že zvažujete obnoviteľné zdroje energie a stále  sa neviete rozhodnúť, či je to pre vás efektívne, kontaktujte nás. Zabezpečíme bezplatnú obhliadku a poradíme vám najvhodnejšie riešenie.

Objednajte si obhliadku.

  0917 128 348

Kontaktujte nás

Meno:
Mesto / obec: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Potrebujem vyriešiť: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia