0917 128 348
15 rokov skúseností
Solárny ohrev vody

Solárny ohrev vody

 

Slnečnú energiu, ktorá je po celý rok zadarmo vieme jednoducho využiť na vykurovanie alebo ohrev vody. Umožňujú to solárne systémy, ktorých najväčšou výhodou je, že neznečisťujú životné prostredie a neovplyvňujú ich rastúce ceny energií.

 

 

Najvyššie úspory energií za relatívne krátky čas, môžeme dosiahnuť kombináciou solárneho zariadenia a vykurovacieho kotla. Ak doplníte váš vykurovací systém solárnou technikou, ušetríte na ohreve teplej vody až 60% ročnej energetickej spotreby. Solárne zariadenie v jarných a letných mesiacoch zabezpečí dostatok tepla na ohrev vody. V zimnom období bez slnka sa o ohrev vody postará vykurovací kotol.

 

 

Solárne systémy sú obzvlášť efektívne pre domy, hotely alebo prevádzky, kde je teplá voda potrebná celý deň. V týchto prípadoch je, pri správnom výbere solárneho systému návratnosť investície až prekvapivo rýchla (8 rokov).

 

 

 

 

Princíp fungovania solárneho systému

 

Solárnu energiu akumulujeme do zásobníka teplej pitnej vody, ktorý je prispôsobený na kombináciu zdrojov tepla. Volíme zásobník teplej pitnej vody s dvoma výmenníkmi tepla. Horný výmenník tepla, ktorý je napojený na zdroj tepla má menšiu teplo výmennú plochu a spodný výmenník tepla napojený na okruh solárnych kolektorov, má väčšiu teplo výmennú plochu. Objem zásobníka je v porovnaní so systémom prípravy teplej pitnej vody bez solárneho ohrevu spravidla väčší. Ak napr. pre 4-člennú rodinu pri ohrievaní teplej vody kotlom postačuje objem zásobníka 160 litrov, pri ohreve solárnou energiou volíme väčší zásobník napr. s objemom 300 litrov.

 

Počet solárnych kolektorov volíme tak, aby sme z nich všetku získanú tepelnú energiu dokázali spotrebovať. Je vhodnejšie ak je solárny systém mierne poddimenzovaný ako predimenzovaný, pretože investícia do každej navyše vyrobenej kWh zo slnka znižuje návratnosť celého solárneho systému. Na základe počtu kolektorov a ich celkovej plochy spätne vypočítame množstvo nimi zachytenej solárnej energia (kWh). Z tejto hodnoty nám potom vzíde veľkosť zásobníka teplej pitnej vody, pričom doporučená maximálna teplota, na ktorú ohrievame studenú vodu a teda aj počítame veľkosť zásobníka je 60°C.

 

 

Objednajte si obhliadku.

  0917 128 348

Kontaktujte nás

Meno:
Mesto / obec: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Potrebujem vyriešiť: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia