0917 128 348
15 rokov skúseností
Výmena radiátorov

Kedy vymeniť radiátor?

 

Výmena radiátorov úzko súvisí s komplexnou revitalizáciou domu. Medzi prvé aktivity patrí zateplenie obvodových plášťov a oprava strechy s jej súčasným zateplením. Tieto aktivity vedú k výraznému zníženiu celkových tepelných strát domu. Tejto zmene by mala zodpovedať i zmena systému vykurovania a to minimálne v preregulovaní celej vykurovacej sústavy.

 

Pôvodné článkové radiátory boli dimenzované na tepelné straty v dobe výstavby. Tieto články sa vyznačujú veľkým objemom vykurovacieho média, ktorý je až trikrát väčší ako u doskových radiátorov. Tento objem má veľkú tepelnú zotrvačnosť a veľmi pomaly reaguje na potrebné zmeny. Častokrát preto musíme zbytočne vetrať, čím zvyšujeme únik tepla.

 

 

 

 

 

Doskové radiátory vďaka svojej konštrukcií lepšie rozložia priebeh teploty od podlahy smerom ku stropu.

 

Toto rozloženie teplôt umožňuje znížiť teplotu, na ktorú miestnosť vykurujeme. Získame tak vyššiu tepelnú pohodu pri nižšej spotrebe tepelnej energie. Rovnomerné rozloženie naviac znižuje možnosť vzniku kondenzácie na obvodových stenách miestností a tým minimalizuje potenciálny vznik plesní.

 

Ďalší dôležitý faktor predstavuje hĺbka radiátoru. Takmer každý, kto býva v paneláku alebo bytovom dome vie, že i pár centimetrov znamená veľa. Keď pridáme i dokonalý design je rozhodovanie o voľbe radiátora jednoduchou záležitosťou.

 

Výber radiátora je veľmi jednoduchý. Potrebujeme poznať rozmery a následne počet rebier radiátora, ktorý bude vymenený. Nie je nič jednoduchšie, ako obrátiť sa na nás a my vám navrhneme vhodnú zámenu, vykonáme demontáž starého a montáž nového radiátora. Vieme zrealizovať aj hydraulické preregulovanie vykurovacej sústavy. U nás si môžete naviac vybrať z rôznych dizajnových a farebných prevedení radiátorov.

 

 

 

 

Objednajte si obhliadku.

  0917 128 348

Kontaktujte nás

Meno:
Mesto / obec: *
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Potrebujem vyriešiť: *
Poznámka:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia